+48 534 224 355 [email protected]

Laser frakcyjny ResurFX by LUMENIS

Zabiegi laserowe w salonie ATELIER wykonywane są tylko na najlepszym sprzęcie LUMENIS

Laser frakcyjny ResurFX pozwala uzyskać możliwość prowadzenia mało inwazyjnych, nieuciążliwych zabiegów, które powodują nie tylko odświeżenie, ujędrnianie skóry, usuwanie zmarszczek i blizn potrądzikowych, ale i prowadzą do uzyskania dużej skuteczności w tak trudnych schorzeniach jak blizny pourazowe, blizny przerostowe i rozstępy oraz intensywne kuracje stymulujące porost włosa. Efekty widoczne już po pierwszym zabiegu.

Działanie urządzenia polega na tworzeniu przez wiązkę lasera “mikrouszkodzeń skóry”, które tworzą precyzyjną siatkę nakłuć. Powoduje to pobudzenie produkcji kolagenu, a skóra staje się wyraźniej gładka i młodsza.

Regeneracja skóry po zabiegu trwa 14-30 dni. Przez ten czas należy przestrzegać zaleceń dotyczących pielęgnacji pozabiegowej.

WYGLĄD SKÓRY PO ZABIEGU:

  • Na skórze pojawia się zaczerwienienie i lekkie opuchnięcie.
  • Może też wystąpić przejściowa wysypka (jak przy uczuleniach) lub przy ciemniejszych fototypach efekt widocznego podziurkowania skóry dający wrażenie skóry posypanej zmielonym pieprzem.
  • Obrzęk i zaczerwienienie skóry nasila się dobę po zabiegu i może utrzymywać się 2-5 dni.
  • Po tygodniu skóra wraca do normalnego wyglądu.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

PO ZABIEGU:

Przez 2 do 3 dni po zabiegu skórę trzeba traktować bardzo delikatnie, myjąc ją żelem bezmydłowym lub płynem micelarnym czy mleczkiem bezalkoholowym (ew. czystą wodą). Osuszanie skóry powinno być ostrożne, aby nie trzeć jej i nie podrażniać w inny sposób.

Należy unikać używania środków, które mogą powodować podrażnienie skóry. Dotyczy to szczególnie produktów zawierających spirytus, tretinoinę, retinol, nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy/glikolowy, kwasy, peelingi, środki ściągające itp.
Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu konieczne jest prowadzenie oszczędzającego trybu życia i unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego.

Należy ponadto unikać:

  • gorących kąpieli, sauny, jacuzzi
  • korzystania z basenu oraz miejsc z chlorowaną wodą

OPALANIE I OCHRONA PRZED SŁOŃCEM:
Przez 2 tygodnie od zabiegu nie wolno się opalać (naturalnie lub w solarium). W tym okresie w miejscach poddanych zabiegowi i narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych (UV) konieczna jest fotoprotekcja, czyli szczególna ochrona skóry (warto stosować kremy z filtrami anty-UVA o wysokich wskaźnikach ochrony – najlepiej 50 lub więcej).

MAKIJAŻ:
Przez ok. 3-5 dni po zabiegu najlepiej jest unikać stosowania makijażu na naświetlane miejsca. Można stosować natomiast kosmetyki mineralne, jednak nie prędzej niż dobę po wykonanym zabiegu.

NAPOJE ALKOHOLOWE:
Zabronione jest spożywanie alkoholu przez 48 godzin od zabiegu.

INNE:
Przez 14 dni po zabiegu ResurFX należy unikać gwałtownych zmian temperatur. Należy nawilżać skórę poprzez picie 1,5 litra wody dziennie.

LOKALIZACJA

Atelier Kosmetyczne -
Sylwia Brodowicz
ul. Kraszewskiego 50 A
Jarosław, Przemyśl, Poland

DANE KONTAKTOWE

73 1240 2571 1111 0010 6370 1224

GODZINY OTWARCIA

Pon-Pt: 9:00 - 18:00
Sob: 9:00 - 14:00